SEO Danışmanı

SEO

Spin Makale Nedir?

Makaleye para vermek istemiyorum, nasılsa makale yazan enayiler var, ben de onların makalesini kopyalarım, spin siteleri ile makalesini spinlerim ve sitemde özgün bir şekilde kopyaya düşmeden yayınlarım ve yükselirim şeklinde düşünen lamerlerin kullandığı makale çeşidine spin makale denir.

 

Spin Makale’nin Avantajları Nelerdir?

Spin makaleler ile başarı sağlayabilmek oldukça zordur. Eğer günde 100.000 kişinin üzerinde hit alan dizi/film siteleri ya da DA,PA açısından güçlü, okuyucuyu önemsemeyen sadece kelimede üste çıkmaya çalışan haber sitesi iseniz spin makale kullanabilirsiniz.

Bu gibi siteler nasılsa emek hırsızlığı  bol olduğu için çoğunluğu film ekleme ve haber ekleme botu kullanarak işlerini görürler. Google’da ne yazık ki hite değer verdiği için bu makalelerin spin olmasını önemsemez. Bunun dışında gerçek bir işletme veya kişi iseniz başarılı olmanız için Semantik Makale kullanmanız gerekiyor.

Spin Makale’nin Dezavantajları Nelerdir?

Makaleniz özgün olmadığı ve anlam bütünlüğü de bulunmadığı için bu tür spam içerikleri sitenize ekleyerek kullanıcıya önem vermeyen bir site olursunuz. Makalede önemli olan, anlaşılır ve okuma süresinin uzun olmasıdır. Sorulan soruya en iyi cevabı net bir şekilde veren makalelerde sitede kalma süresi oldukça fazladır.

Siz spin makale kullandığınız için, yazınızdan dolayı sitenize gelen kullanıcı bunu farkedecek ve anında sitenizden çıkacaktır. Bu da hemen çıkma oranınızı düşürecek, hızlı bir şekilde sıralama kaybetmenize neden olacaktır.

Spin Makale Nasıl Anlaşılır?

  1. Amatörce hazırlanmış spin makalelerin ilk cümlesini okuduğunuzda anlayabilirsiniz. Türkçe’de çok kullanılan sözcükler yerine, o sözcüklerin türevleri olan kelimeler kullanarak makaleyi özgün hale getirdiklerini zannetmektedirler. Eğer ilkokul mezunu iseniz makalenin spin olduğunu anlayabilirsiniz.
  2. Yukarıda bahsettiğimin haricinde makale özgün bir şekilde teslim edilmiş gibi duruyor ama şüpheleriniz mevcut ise, makaleleden bir takım yazıyı alıp Google üzerinde aratabilirsiniz. Ya da sektördeki rakiplerinizin sitelerine göz gezdirip paragraflardaki cümlelerden bunu rahatlıkla çözebilirsiniz.
Diğer makalemize de göz atmak ister misin?  Organik Trafik Nedir?

Spin Makale Satın Al

Sitemizde spin makale işlemlerine asla izin verilmemektedir. Spin makale satın almak ya da satmak tamamen emek hırsızlığıdır. Ayrıca spin makale ile SEO’da avantaj sağlamak neredeyse imkansızdır. Başarılı bir SEO stratejisi için öncelikle SEO’nun ne anlama geldiğini öğrenmelisiniz.( bkz: kocaelidayanisma.org/seo-nedir )

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.