SEO Danışmanı

SEO

Semantik Makale Nedir? Nasıl Yazılır?

Başarılı bir SEO’nun en önemli yolu “semantik makale“den geçer.  SEO Uyumlu makale ile rakiplerinize fark atabilir, makalenizin kalitesine ve onu sitenize işleme tarzınıza göre ise zirvede kalabilirsiniz. Sizler de en iyi makale nasıl yazılır, semantik makale nedir, içerik editörü kimdir gibi soruların cevabını bulmak, SEO’ya bir adım daha yaklaşmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Semantik Makale Nedir?

Okuyucuya hitap edecek şekilde, net şekilde bilgiler veren, anahtar kelimeye boğulmamış ve görselleri ile de özgünlük yaratan SEO’nun en önemli parçalarından olan yazı dizinine semantik makale denir.

Sektörünüze göre, Google üzerinde en çok aranan anahtar kelimeleri belirleyerek, özgün görseller ile süsleyebildiğiniz ve websitenizde yayınlayabildiğiniz tüm yazılara da makale diyebiliriz. Peki sadece makale ile SEO’da başarılı olabilir miyiz, buna şöyle cevap vermek mantıklı olur. Makale tek başına başarılı olmak için yeterli değildir. Sektörünüze ve rekabetinize göre bu durum farklılık gösterir.

Semantik Makale yazabilmek oldukça zahmetli bir iştir. Bu makale hizmeti için standart makale hizmetinden fazla ödeme yapmanız gerekir. Çünkü Semantik Makalelerin Google üzerinde etkisi çok büyüktür. Semantik makalelerde sadece anahtar kelime üzerine yoğunlaşılmaz, anahtar kelimeyi çağrıştıran tüm kelime öbekleri üzerinde çalışma yapılır. Böylece rekabeti düşük ve hit düzeyi iyi olan bir sitede Semantik Makale Hizmeti ile ilk sayfaya hızlıca geçiş yapabilirsiniz.

Başarılı bir SEO Uzmanı, makaleleri kolayca semantik hale getirebilir.  Çünkü Google yaptığı algoritma güncellemeleri ile makalenin özgünlüğüne ve semantik olmasına önem vermektedir. Semantik makale satın alarak sizler de roket hızında anahtar kelimenizde yükseliş yaşayabilirsiniz.

 Semantik Makale Nasıl Yazılır?

Rakiplerinizi geride bırakabilecek bir maakle yayınlamak için bazı püf noktalardan bahsetmek istiyorum. Öncelikle yazdığınız makale üzerindeki SEO puanını en iyi görebileceğiniz Rank Math eklentisini kurmanızı öneririm. Bunun için  kocaelidayanisma.org/site-ici-seo makalemize göz atmayı unutmayın.

 1. Rakiplerinizin başlıklarını ve anahtar kelimelerini inceleyin.
 2. Google üzerinde anahtar kelimeniz ile birlikte onun türevinde en çok aranan kelimeleri araştırın.
 3. Google Trends’i kullanarak o sektörde aranması artan kelimeler üzerinde çalışın.
 4. Başlıklarınızda Anahtar kelimenizi geçirmeye özen gösterin.
 5. Makalenize paragraf kullanarak başlayın, paragrafınızda temel anahtar kelimenizi geçirmeyi unutmayın.
 6. Makale başında paragrafınızı bitirdikten hemen sonra H2-H3-H4-H5 Başlıkları ile devam edin.
 7. Paragraflarınızda çok uzun cümleler kurmayın.
 8. Görsellerin özgün olmasına ve görsel etiketlerini mutlaka girin (Görsel açıklamasındaki amaç görme engellilerin görseli anlamasını kolaylaştırmaktır, anahtar kelime ile doldurmak bir işe yaramayacaktır.)
 9. PAA(Kullanıcılar bunu da sordu) kısmında geçen kelimelere odaklanın.
 10. Sürekli anahtar kelimeler kullanarak makaleyi sıkıcı ve anlamsız bir hale getirmeyin.
Diğer makalemize de göz atmak ister misin?  Wordpress Seo Nedir?

Sektörde ne yazık ki semantik makale diye spin makale sunan firmalar bulunmaktadır. Özgün ve anlamsal bütünlüğü olan semantik makaleler yerine ucuz ve çalıntı makalelerden uzak durmanızı öneriyoruz. Spin makale hakkındaki yazımızı da kocaelidayanisma.org/spin-makale bağlantığımızdan incelemeyi unutmayın.

Semantik Makale Satın Al

Makale’nin SEO üzerindeki etkilerinden oldukça bahsettik. Biz okuyucuları sıkmayacak bir şekilde, okurla konuşurmuşcasına makaleler hazırlıyor, özgün görseller ile makalelerinizi süslüyor ve hizmetimizi tamamlıyoruz.  İçeriğin kral olduğunu benimseyen ekibimizle sizler de profesyonel bir SEO Hizmeti’nin yanında Semantik, özgün ve kaliteli bir makale satın almak için, semantik makale satın al butonundan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Biz kullanıcı dostu semantik makale hizmeti verebilmek için sizlerin siparişlerini bekliyor olacağız.

Comments (3)

 1. Vedat KRC
  Mart 10, 2022 Cevapla

  Makale konusunda uzun yıllardır anlaşılır ve okunabilir olmasına özen gösterdiğimi iyi biliyorum. Ve bu google için ödüllendirme sebebidir. Makale hizmeti alırken çok detaylı bu yazıya SEO Analiz Google sıralama yarışması içerisinde görmek mutluluk verdi. Semantik makale ilerlerken konuşan makaleler yazmaya özen gösterin. Google değil kullanıcı sorsun siz cevap verin.

 2. Vakansiyalar
  Mayıs 20, 2022 Cevapla

  Bilgi faydalı olmuş

  • Uğur
   Mayıs 22, 2022 Cevapla

   Teşekkürler.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.