SEO Danışmanı

SEO

Organik Trafik Nedir?

Ziyaretçiler, arama motoruna çeşitli kelimeler yazarak sonuçlarda sizin web sitenizi bulsun. Ziyaretçilerin  karşısına çıkan reklam harici tüm sonuçlar içerisinden web sitenizi seçmelerine organik trafik denilmektedir.

Organik trafik; Google analytics içerisinde yer alan yönlendirici, doğrudan, sosyal, ücretli arama, e-mail olmak üzere diğer tüm trafik verilerinden ayrı olarak değerlendirilmektedir. Organik trafik, SEO Analiz Google sıralama yarışması kapsamında web sitenizin reklam ve diğer kampanyalar olmadan nasıl bir performans sergilediğini görmeniz için önemlidir.

Organik Trafiğin Faydaları Nelerdir?

Web sitenizin organik trafiğini değerlendirerek markanızla ilgili stratejilerinizin zayıf yönlerini belirlemiş olursunuz. Eğer ziyaretçiler, akıllı telefonlarından web sitenizi daha çok ziyaret ediyorlarsa organik trafiğinizin mobildeki web sitenizde yüksek çıkması kaçınılmaz olacaktır. Böyle bir durumda markanızın ismini daha fazla duyurabilmek için sitenizi ziyaret edenlerin kullanıcı deneyimlerine göz atmalısınız. Buna dayanarak mobil web sitenizde gerekli revizeleri yapmalısınız.

Web sitenizin organik trafiğiyle ilgili yaptığınız analizlerde, Türkiye’den elde ettiğiniz trafik Fransa’dan elde ettiğiniz trafikten az olabilir. Böyle bir durumda, hedef kitleniz Türkiye’de ise yerel SEO çalışmalarınıza daha çok ağırlık vermeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Küçük bir markaya sahip olup sadece bilinirlikle markanızı sürdürmeniz mümkün değildir. Arama motoru sonuçlarında, SEO Analiz Google sıralama yarışması kapsamında, markanızın sunduğu ürün ve hizmetleri arayan ziyaretçilerin karşısına çıkabilirsiniz.

Yeni bir işletmeniz varsa, bütçeniz sınırlı olacaktır. Bu nedenle ücretli kampanyalara yatırım yaparak sınırlı bütçenizi harcamak istememeniz çok normaldir. Fakat hızlı bir şekilde alan adı güveni kazanmaya ve organik SEO sayesinde listelemede yer edinmeye başlayabilirsiniz.

Markanız için organik trafik stratejisi belirlerken sesli aramaları ve normal aramaları hesaba katmalısınız. Restoranlardan mağazalara, mağazalardan daha büyük markalara kadar birçok yerin sesli arama için optimize faaliyetlerine dikkat etmesi gereklidir.

Diğer makalemize de göz atmak ister misin?  Nakliyat SEO

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.