SEO Danışmanı

SEO

Google Sıra Bulucu Nedir?

Anahtar kelimeniz üzerinden kaçıncı sırada yer aldığınızı izlemleyebilmenize olanak sağlayan araç  “Google Sıra Bulucu” aracıdır. İnternet tarayıcılarınız her zaman doğru sonuçları göstermez, bunun nedeni ise çerez tutmasıdır. Arka arkaya sorgulama yapmak yerine farklı IP adreslerinden sorgulama yapmanıza olanak sağlar. Şehir hatta ülke bazlı aramalar yapabilirsiniz.

Websiteniz Google üzerinde anahtar kelimeniz ile kaçıncı sırada öğrenmek için ” Google Sıra Bulucu ” araçlarını kullanmayı deneyebilirsiniz.  Bu sayede SEO çalışmanızda ne durumda olduğunuzu, rakiplerinizin hangi anahtar kelimelerde daha üst sıralarda yer aldığını görebilir, çalışmanızı şekillendirebilirsin

sıra bulucu

Google Sıra Bulucu Nasıl Kullanılır?

Google Sıra Bulucu araçlarını kullanmanız için öncelikle güvenilir bir SEO Sıra Bulucu websitesi ile çalışmanızda fayda var. Eğer başlangıç düzeyde SEO bilgisine sahip iseniz ücretsiz sıra bulucu sitelerini kullanmak ile başlayabilirsiniz. Nasıl kullanılacağını 3 adımda anlatmak isterim;

nakliyat seo

1-İlk yapacağınız işlem anahtar kelimenizin olduğu websitenizin tam URL’sini sisteme girin. (siteadresi.com ya da siteadresi.com/ornek-yazi gibi.)

2-Anahtar kelimenizi belirleyin. Örneğin nakliyat üzerine SEO yapan bir ajanssınız ve anahtar kelimemiz Nakliyat SEO olsun,  arama kısmına Nakliyat SEO, Nakliyat SEO Nasıl Yapılır, Nakliyat SEO Ajansı gibi kelime türevleri ile aramalar gerçekleştirin.

3-Ülke Seçiminizi yapın, eğer yurtdışına hizmet veren bir site ise Türkiye sonuçları doğru sonuçları göstermeyebilir.

4-Cihaz seçimi için, Masaüstü veya mobil görünüm olarak seçebilirsiniz. Deneyimlerime göre mobil görünüm Türkiye bazında daha çok kullanıldığı için yani insanlar cep telefonları ile daha fazla Google üzerinden giriş yaptığı için mobil cihaz seçimlerinde hareketlilik daha fazla olmaktadır. Mobil görünümü akabinde masaüstü görünüm takip etmektedir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra Sonuçları Al kısmına tıklayarak güncel sıralamanıza ulaşabilirsiniz.

Google Sıra Bulucu Ücretli mi?

SEO Sıralama takip siteleri her zaman doğru sonuçlar vermeyebilir. Sektörde kendini kanıtlamış, ülke hatta şehir bazlı arama sonuçları ile doğru sonuçları veren websitelerini sizler için bir araya getirdik. Öncelikle bu makalemde görsellerini kullandığım Sıralama Takip sitesini tanıtmamam pek hoş olmaz diye düşündüm. Kullanmış olduğum sıralama takip aracı Serptakip.com’a ait. Ücretli bir takip aracı, fakat çok iyi sonuçlar veriyor. Fiyat listesini sizler için paylaşıyorum.

Diğer makalemize de göz atmak ister misin?  Seo Yarışması

serptakip

Ücretsiz Sıralamanızı Öğrenin

Sıralama takip için ücret ödemek istemiyor iseniz, sizlere güvenilir Google Sıra Bulucu sitelerini tanıtmak istiyorum. Öncelikle, SEO Yarışması ana sponsorumuz Seçkin Bey’in Moradam firmasına ait sıralama takip aracından bahsedelim.

moradam

 Moradam Ücretsiz Sıra Takip Aracı

Moradam‘ın ücretsiz sıra takip aracını kullanmak için ” https://panel.moradam.com/start ” adresinden giriş yapmanız isteniyor, giriş yapabilmek için Facebook ya da Google hesaplarınızı kullanabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra iki farklı ücretsiz sıralama takip kısmı sizleri karşılayacak, bunlardan biri Otomatik Başlat, diğeri ise Manuel Başlat kısımları.

Otomatik Başlat kısmı ile sizden herhangi bir anahtar kelime istenmez, website URL’nizi sisteme girmeniz ile Ücretsiz Pro Analiz işlemi yapılacak ve web sitenizin başarılı olmasını engelleyen faktörleri görebileceksiniz.

Manuel Başlat kısmı ile hedef URL adresiniz, hedef Anahtar kelimeniz ve ülke bazlı seçimleriniz sizden istenecek, akabinde hızlıca sonuçları görebileceksiniz.

r10 sıra bulucu

2- R10 Google Sıra Bulucu

Türkiye’nin en iyi forum sitesi R10, SEO takibi için ücretsiz Google Sıra Bulucu aracı ile bizleri karşılıyor. Kullanımı oldukça basit olan ve çok hızlı sonuçlar veren bu aracı kullanmanızı öneriyoruz. R10 yönetimi bu sorgular için günlük 5 sorgu sınırı koymuş durumda. 5 sorguya kadar ücretsiz kullanılan bu aracı dilerseniz ücretli bir şekilde de kullanabilirsiniz.

 

Comment (1)

  1. Vedat KRC
    Mart 8, 2022 Cevapla

    Bilgilendirme için teşekkür ederim. Seo analiz google sıralama yarışını takip ederken nerden nereye geldim. sitenin içinde kayboldum sanki. Ben manuel kendim gizli sekmeden sıralamaya bakan ve alışkın olan birisiyim lakin şunu fark ettim farklı şehirlerde, farklı ülkelerde ve hatta farklı ilçe ve mahallelerde sıralama değişkenlik gösteriyor. doğru sonuç mu diye sorgularım burada en iyisi müşteri dönüşüm oranını takip etmek sanırım.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.