SEO

Seo Hizmeti

SEO, yani diğer ismiyle Arama Motoru Optimizasyonu için profesyonel SEO hizmeti veren ajanslarla çalışmak gerekiyor. Google Adwords maliyetlerinden ya da Facebook reklam giderleri bir süre sonra insanlarda SEO ile yükselmek merakını uyandırıyor. Bunun için de deneyimli bir ekiple SEO hizmeti almak çok önemli.

SEO Hizmeti Çeşitleri

Profesyonel SEO Hizmeti için birden fazla SEO Hizmeti veriyoruz. Site içi seo, dış seo çalışmalarının yanı sıra, e-ticaret seo hizmeti ve nakliyat seo hizmeti de çalışmalarımızın arasında bulunuyor.

1- E-Ticaret SEO Hizmeti

Öncelikle e-ticaret  kavramının Türkiye’de sanal mağazacılıktan öte bir iş kolu haline geldiğini belirtmem gerekir. Artan dükkan kiraları, eleman masrafları, elektrik, su, doğalgaz gibi giderleri minimuma indirerek daha çok kişiye ulaşma hayaliyle e-ticaret yazılarımları ile siteler açılmaya devam ediyor. Böylece e-ticaret seo hizmeti büyük önem taşıyor.

E-ticaret siteleri ne yazık ki kendi websiteleri ile satış yapmak, kendi markasını öne çıkararak satış devamlılığını sağlamak yerine hızlı bir şekilde pazaryerlerinde sanal mağazalarını açarak ürünlerini satışa sunuyor. Pazaryerlerinde tabiki daha iyi müşteri sirkilasyonu mevcut, çünkü sürekli reklam çalışmaları yapılıyor. Sizin reklam çalışmaları için bir çalışma yapmanıza gerek kalmıyor gibi düşünülse de iş bu şekilde ilerlemiyor, ilerleyemiyor. Hevesle açtığınız sanal mağazalarda rakiplerinizin kırıcı fiyat politikası ve reklam agrasifliği ile sizin ürünleriniz arka planda kalabiliyor. Ya da pazaryerlerine yüksek komisyon ödeyerek neredeyse pazaryerlerine çalışan işçi konumunda olabiliyorsunuz.

Bu aşamada yine ne yazık ki ilk başta düşünülmesi gereken e-ticaret seo hizmeti devreye giriyor. İyi çalışılmış e-ticaret SEO stratejisi ile yukarıda da bahsettiğim gibi pazaryerlerinden üst konumda Google üzerinde sıralama alabilirsiniz. Kaliteli içerik ve özgün görselleriniz ile süslediğiniz ürünlerinizin arkasında sağlam e-ticaret seo çalışması var ise pazaryerlerine komisyon ödemekten kurtulabilir, markanıza güç katabilirsiniz.

Diğer makalemize de göz atmak ister misin?  Organik Trafik Nedir?

2- Nakliyat SEO Hizmeti

Sektörde en fazla rekabeti bulunan anahtar kelimelerden birine sahip, aynı zamanda Nakliyat SEO hizmeti için en çok bütçeyi ayıran ve en abartılı anti-seo saldırılarına maruz kalan nakliyat şirketleri bulunuyor. Türkiye’de nakliye seo hizmeti oldukça zor gözüküyor. Nedenlerinden biraz bahsetmek gerekir ise ” Evden eve nakliye ” kelimesini her ne hikmetse müşteriler bu kadar arama yapmasa da nakliyeci firmalar kendi aralarında bol bol arama yaparak bu anahtar kelimenin zorluk derecesini arttırdığını gözlemliyorum.

Sektöre her giren nakliyat firması ” Evden Eve Nakliye ” gibi tabiri caiz ise kelle kelimelerde üst sıralarda yer almayı hayal ediyor. Bunun için en iyi seocu arayışına giriyor. Daha ayrıntılı bilgi için ” Nakliyat SEO ” makalemizi incelemenizi öneririm.

Seo Hizmeti Fiyatı Nedir?

Anahtar kelimenizin zorluğu ve rakiplerinizin otoritesine göre harcanacak emek ve strateji arttığı için bütçeniz doğal olarak artacaktır. Bütçe ayırmadan Google 1. sıra seo hizmeti almak hayaldir. Kısaca özet geçmek gerekirse kaliteli ve özgün makaleler ile sitenizi sürekli güncellemeniz gerekiyor.

Aşırı abartılı olmasa da iyi backlink yerleşimleri yapılması gerekiyor. Daha önemlisi ise sektörünüzle ilgili kaliteli sitelerden sizi anlatan tanıtım yazısı alınması gerekiyor. Bu anlattıklarımın hepsi başlı başına bütçedir. Örnek vermek gerekir ise bir nakliyatçının ” izmir evden eve nakliyat ” kelimesi ile bir temizlikçinin ” ucuz temizlik şirketleri ” kelimesi arasında bütçe farkları oldukça fazladır.

 Google’da 1. sırada olabilir miyim?

SEO Hizmeti veren ajanslara sorulan en önemli sorulardan biridir. Deneyimli seo ajansları öncelikle müşterinin anahtar kelimesi üzerine çeşitli araştırmalar yapar. Rakiplerin stratejileri bir süre izler. Zorlu kelimelerde 1. sırada olma garantisi veren ajanslar genelde müşteriyi hızlı bir şekilde kendine bağlamak için etik olmayan hareketlerde bulunabiliyorlar. Google’da 1. sırada yer alabilmek için öncelikle rakipleri iyi bir şekilde tanımak, belirli bir strateji belirlemek ve müşterinin önceliklerini anlayabilmek gerekir. Anahtar kelimenin zorluğu da SEO hizmetinde alınabilecek başarı için oldukça önemlidir. Bu yüzden sizlere gerekli araştırmayı yapmadan ve hizmet sözleşmesi gerçekleştirmeden 1. sıra garantisi veren SEO Uzmanı ya da ajanslardan uzak durmanızı öneririm.

Diğer makalemize de göz atmak ister misin?  Local SEO Nedir? Bir Diğer İsmiyle Yerel SEO'nun Önemi Nedir?

SEO, Google Adwords’ten Daha Mı Avantajlı?

Doğru bir SEO Hizmeti ile Google Adwords veya diğer reklam kampanyalarına ayıracağınız bütçeden kurtulmanız mümkündür. Şu şekilde örnek vermek gerekir ise, bir e-ticaret firmasının google reklamlarına ayırdığı bütçe bellidir. İyi bir optimizasyona sahip kampanyalarda tıklanma başına maliyeti düşük ise hedeflenen kişileri ile gerçekten harika dönüşler alabilir. SEO hizmetini bu aşamada düşünmek istemeyebilirler.

Fakat ticari alanlarında rakiplerinin artması ile tıklama başı maliyetlerinin arttığını ve saldırı niteliğinde gereksiz tıklanmalar aldığını varsayarsak, Adwords reklamlarına bir süre sonra ara vermek zorunda kalırlar. İşte bu kısımda ilk başta düşünülmesi gereken SEO kavramı ne yazık ki sonradan ortaya çıkıyor. İyi bir seo hizmeti ile rakiplerinize göre marka haline gelirsiniz. Hatta ve hatta birçok pazaryerlerinden üst sıralarda yer alabilirsiniz. Böylece reklamlara harcayacağınız giderlerden kısarak şirketinizde karlılık oranını arttırabilirsiniz. Kaliteli SEO hizmeti Google Adwords’ten oldukça daha avantajlıdır.

Ne Kadar Sürede Başarılı Olurum?

Bu makalede ne yazık ki bekleyeceğiniz cevapları vermek istemiyorum. Sabırlı olmak, beklemek, aşırı para harcamak gibi kavramlar tabiki SEO hizmeti için önemlidir. Fakat işini iyi yapan ve doğru strateji ile ilerleyenler kısa sürede SEO alanında başarı elde edebilirler. Bunun için deneyimli seo ajansları ile çalışmak yeterli olacaktır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

iyiseo